WYŁĄCZNOŚĆ

Umowa na wyłączność jest stosowana na całym świecie, także w Polsce jest ona coraz bardziej powszechna. Zapewnia powierzenie sprzedaży, kupna, najmu lub wynajmu tylko jednemu pośrednikowi. Umowa ta jest gwarancją najwyższej jakości obsługi, jest podpisywana na czas określony, którego długość trwania jest uzależniona od rodzaju nieruchomości i transakcji - zazwyczaj od 3 miesięcy do roku.


Zalety umowy na wyłączność:

  • Zaangażowanie agencji nieruchomości – Ze względu na to, że biuro nieruchomości w przypadku przeprowadzenia transakcji ma zapewnioną prowizję, więc mają pewność, że środki zainwestowane w skuteczną promocje nieruchomości zaprocentują. Dlatego przy umowie na wyłączność pośrednik będzie maksymalnie zaangażowany w proces sprzedaży Twojej nieruchomości.
  • Lepszy przekaz informacji – Wybierając umowę na wyłączność Twój pośrednik może podać wszystkie dane na temat Twojej nieruchomości bez obawy, że potencjalny klient zamiast trafić do niego, kupi tą nieruchomość od innego biura lub… Ciebie. Jeżeli widziałeś ogłoszenie, w którym brakuje pełnego adresu i wyraźnego zdjęcia, prawdopodobnie trafiłeś na właściciela, związanego z agencjami nieruchomości umową otwartą.
  • Lepsza promocja – Umowa na wyłącznosć niemal zawsze wiąże się z wykorzystaniem większej ilości narzędzi promocyjnych i marketingowych niż w przypadku umowy otwartej. Chociaż Twoją nieruchomością zajmuje się wyłącznie jedna agencja, nie oznacza to, że oferta obecna będzie w mniejszej ilości serwisów. Wręcz przeciwnie biuro nieruchomości użyje najskuteczniejszych narzędzi promocji, aby sprzedać Twoją nieruchomość jak najszybciej i jak najdrożej, czyli z zyskiem również dla Ciebie.
  • Priorytetowość Twojej oferty – Ze względu na fakt, że prowizja ze sprzedaży Twojej nieruchomości jest pewna dla agencji nieruchomości, z którą jesteś związany umową na wyłączność, Twoja oferta będzie traktowana z większą powagą niż umowa otwarta. Krótko mówiąc: to właśnie ją agencję będzie stawiać na pierwszym miejscu w realizowanych przez siebie zleceniach.
  • Bezpieczeństwo nieruchomości – w przypadku umowy na wyłączność klucze do nieruchomości przekazujemy tylko jednej, zaufanej osobie, która dba o bezpieczeństwo całej nieruchomości podczas wizyt klientów, nawet bez Twojej obecności.
  • Oszczędność czasu – Podpisanie jednej umowy zajmuje o wiele mniej czasu niż podpisanie kilku umów z różnymi agencjami nieruchomości. Dodajmy do tego konieczność kontrolowanie działań biur i konieczność informowania wszystkich z nich w przypadku sprzedaży nieruchomości. Dodatkowo w całym procesie sprzedaży agencja nieruchomości zupełnie odciąża Cię ze wszystkich obowiązków z nim związanych.